Memory

Društvena igra memory je igra koncentracije i dobrog pamćenja.  Kartice se poslože na stol tako da su slike okrenute prema dolje. Igra je predviđena za 2 ili više igrača, a cilj je pronaći parove. Ako slike preokrenutih karata odgovaraju jedna drugoj, maknite taj par karata, stavite ih na stranu i odmah okrenite druge dvije karte. Dokle god igrač uspijeva okrenuti par karata koje pristaju jedna drugoj, dotle ima pravo okretati karte. Čim okrene dvije karte koje ne čine par, njegovo je pravo okretanja karata završeno. U prvim djelovima igre često se događa da dvije okrenute karte ne čine par.

Memory kartice možete uraditi i sami kod kuće s vašom djecom, a teme mogu biti različite (vozila, životinje – domaće/divlje, oblici, sport itd.) Pratite interese Vaše djece te prema tome kreirajte Vaše kartice. Također starija djeca mogu sama dati ideje i iste nacrtati.

Na stranici Mamin svijet možete pronaći savjete o prilagodbi memory kartica dječjoj dobi te brojne materijale za preuzeti. (klik ovdje)

Za Vas smo pripremili kartice različitih tema koje možete isprintati u dva primjerka i potom izrezati kartice.

Klikom na sliku možete preuzeti materijale.