UPUTE RODITELJIMA (COVID-19)

UPUTE RODITELJIMA  O PONAŠANJU UNUTAR PROSTORIJA  DJEČJEG VRTIĆA

Zahvaljujemo se na dosadašnjoj suradnji i pridržavanju mjera zaštite od zaraze virusom Covid-19. Odgovornost se svodi na svakog od nas kako djelatnika tako i Vas roditelja, stoga Vas molimo da i dalje poštujete novonastale epidemiološke smjernice HZJZ te kućnog reda našeg vrtića:

- Na ulasku u vrtić stanite na dezbarijeru, zatim dezinficirajte ruke (djeca NE)

- Nošenje maske je obavezno kod ulaska u vrtić

- Zaposlenici vrtića nose maske prema uputama HZJZ-a

- Poštujte pravilo udaljenosti 1,5m do 2 m od drugih ljudi

- Djecu dovodite u vrtić najkasnije do 9:00 h

- U pratnji jednog djeteta može biti samo jedna odrasla osoba, po mogućnosti iz istog kućanstva

- U garderobi u isto vrijeme može boraviti najviše dvoje odraslih

- Javiti se odgojitelju kod dovođenja djeteta (dijete preuzima odgojitelj u garderobi)

- U pratnji djeteta ne smije dolaziti osoba koja ima simptome respiratorne bolesti (kašalj, povišena tjelesna temperatura, poteškoće u disanju, gubitak ili poremećaj osjeta njuha i okusa), osoba kojoj je izrečena mjera samoizolacije ili ima saznanja da je zaražena virusom COVID-19

U slučaju simptoma respiratorne bolesti ( povišena tjelesna temperatura, kašalj, otežano disanje, gubitak osjeta njuha i okusa) nemojte dovoditi dijete u vrtić.

- Molimo Vas da primopredaju djeteta obavite u što kraćem roku, te da zadržavanje u prostorijama vrtića bude što kraće

Cjelokupne upute HZJZ možete pogledati ovdje.

Za upite i informacije s obzirom na trenutnu situaciju preferiramo pismenu komunikaciju e-mailom i telefonom.

Unaprijed Vam zahvaljujemo na suradnji!!!

Dječji vrtić Pčelica, Josipa Hamma 2  Zagreb

31.08.2020.