Aktivnost Fotografija i umjetnost- Bauhaus umjetnici

Aktivnost: Fotografija i umjetnost
Tema: Bauhaus umjetnici – Sol LeWitt i Johannes Itten
Cilj: Ploha, boja, linija u umjetnosti

Tijek aktivnosti
Koloristički impresivni umjetnici Sol LeWitt i Johannes Itten nametnuli su se svojim specifičnim likovnim izričajem kao logičan slijed na aktivnost Jesenje drveće. Putem mrežnih stranica, djeci smo predočiti fotografije opusa dvojice umjetnika te su djeca, izražavajući svoje kritičko mišljenje, odabirala za daljnji rad one radove koji su ih se osobito dojmili. Uz pomoć interneta te ispisa djeca su proučavala različite oblike linija, boja te ploha raznih veličina na kojima su radovi nastali. Svoje impresije su likovno izražavali različitim tehnikama, ali i na različitim formatima papira te crtanje u programu Paint3D.

Zaključak
Djeca su kroz ovu aktivnost usvojili pojmove linija i ploha te su se potpuno uspjela opustiti u kreativnom smislu te prepustiti stvaranju vlastitih kolorističkih uradaka, promišljajući o značenju boje, različitih oblika linija te u potpunosti popunjavajući plohu.