Aktivnost Fotografija i društvo - Građevine

Tema: Građevine
Cilj: Razvijanje djetetovih kompetencija u svim područjima razvoja putem fotografije kao snažnog vizualnog medija.

Tijek aktivnosti
Aktivnosti u centru građenja obogatili smo didaktičkim te različitim konstruktivnim materijalima te smo djecu pokušali usmjeriti i potaknuti na promišljanje, kreativnost i suradnju. Ponuđene fotografije poznatih svjetskih građevina, pobudio je kod djece izuzetan interes te su nastavili pretraživanje građevina uz pomoć internetskih pretraživača. Odabrali su građevine izuzetno zanimljivih arhitektonskih rješenja te smo ih ispisali. Djeca su ih pokušala „dekonstruirati“ prema vlastitom nahođenju, a uz pomoć različitih materijala. Ponudili smo i izrađen didaktički materijal, kartice s fotografijama najpoznatijih svjetskih građevina, a koje su djecu potaknule na istraživanje te lociranje na zemljopisnoj karti. Koristeći različite materijale: lego kocke, drvene kocke, PVC čašice, pribadače, vunu, konac i drugo, djeca su dolazila do zanimljivih konstruktivnih rješenja. Svoje ideje i rješenja su fotografirali.
Zaključak
Fotografija je u ovoj aktivnosti imala izuzetan učinak te potakla djecu na suradnju, promišljanje i niz kreativnih radnji te im omogućila stjecanje novih znanja i vještina.