Povijest vrtića

Naš se vrtić smjestio u zagrebačkom naselju Dubrava na Klaki. Njegova povijest teče zajedno s otvaranjem prvih osnovnih škola na području Dubrave, te otvaranjem prvih dječjih ustanova za zbrinjavanje socijalno ugrožene djece,davnih 50-tih godina.

U toj su prvoj ustanovi bila smještena i predškolska i školska djeca u vrlo neprimjerenim uvjetima.

1951.godine ustanova se seli u adaptirane stambene prostore u Trepčanskoj 10 gdje i danas imamo dvije odgojne skupine.

1955.godine odvajaju se predškolska od školske djece, i tada nastaje dječji vrtić koji tek 1958.godine postaje prvi pravi Dječji vrtić na području Dubrave.

1972.godine Dječji vrtić „Pčelica„ seli u namjenski izgrađenu zgradu u Ulici Erne Krajač, danas Josipa Hamma 2. Od tada rastemo i rastemo….

U rujnu 2013. spojili smo se s još 9 odgojnih skupina iz Aleje lipa u Retkovcu.