Aktivnost Upoznavanje s fotografijom

Aktivnost: Upoznavanje s osnovama fotografije
Tema: Osobne iskaznice
Cilj:  Izrada osobnih iskaznica za korištenje u centrima aktivnosti

Tijek aktivnosti
Tijekom aktivnosti djeca su imala mogućnost proučavati i isprobavati te fotografirati različitim vrstama medijskih sredstava (fotoaparati, tableti, mobiteli). Uz pomoć svijetla s grafoskopa i fotoaparata djeca su formirala vlastiti foto studio te su se međusobno fotografirali. Prostor sobe dnevnog boravka je izuzetno malen i skučen te smo u razgovoru s djecom došli na ideju da izradimo kartice s njihovim fotografijama koje bi svakom djetetu omogućile mjesto u željenom centru aktivnosti, a da se pri tome osjećaju ugodno i međusobno ne stvaraju gužvu. Predložili su da u centru može biti djece toliko koliko i inače ima stolica oko stola, što varira od centra do centra.

Zaključak
Djecu smo suočili s određenim problemom, potaknuli na promišljanje, istraživanje i donošenje konstruktivnog rješenja te kreativno izražavanje kroz različite medije. Fotografija, kao vizualni medij, važan je dio naših svakodnevnih aktivnosti.