Aktivnost Art terapija i fotografija

Aktivnost: Art terapija i fotografija
Tema: Portreti
Cilj: Razvoj pozitivne slike o sebi

Tijek aktivnosti
Uz pomoć fotografija, literature te interneta djeci su ponuđena na uvid djela brojnih umjetnika. Najviše su ih se dojmila djela umjetnika Jeana Dubuffeta, čiji portreti su izazvali čuđenje, smijeh te zanimljivu raspravu. Izazov im je bio crtati ljudski lik u jednom potezu. Uz pomoć ponuđenih fotoaparata, mobitela i tableta, pokušali su se i međusobno fotografirati koristeći ambijentalno svjetlo. Nastale fotografije predstavljale su djecu s različitim ekspresijama lica kojima su pokušali izražavati različite emocije. U likovnim aktivnostima, a kroz različite tehnike, djeca su izrađivala autoportrete. Fotografije s portretima djece smo upotrijebili za izradu didaktičkog materijala – igra memorije te za igru „Pogodi čija je sjena?“.

Zaključak
Prihvaćajući likovni izazov te uz ponuđene poticaje i aktivnosti, stvorena je opuštena atmosfera u skupini koja je djecu potakla na kreativno izražavanje u različitim medijima.