Aktivnost Fotografija i priroda

Aktivnost: Fotografija i priroda
Tema: Jesenje drveće
Cilj: Razvijanje spoznaje o promjenama u prirodi uz poticanje vizualne percepcije

Tijek aktivnosti
Tijekom svakodnevnog boravka na zraku, djeca su uočavala promjene u prirodi koje nastaju tijekom izmjene godišnjih doba – početak jeseni. Počeli su prikupljati lišće različitih boja, grančice, češere. Interes se nastavio i izvan ustanove te su djeca donosila: orahe, žirove, kestene, različite češere, lišće, jabuke i drugo. Uz pomoć interneta i aplikacije PlantNet, fotografija, ispisa te enciklopedija djeca su pokušala povezati i sistematizirati informacije, na primjer koji list i/ili plod pripadaju kojem drvetu, naziv drveta, vrstu (bjelogorica ili crnogorica).

Zaključak
Djecu smo uputili na konstruktivnu uporabu medija. Stečeno spoznajno iskustvo, djeca su procesuirala kroz različite kreativne, aktivnosti.